LETNIA WYPRZEDAŻ JUŻ TU JEST
Najlepsze ceny w tym sezonie. Następna podobna oferta – tylko na prezenty świąteczne. Skorzystaj z tej okazji już teraz.
Obserwuj nas

Twój koszyk jest pusty

Dodaj coś, co mnie uszczęśliwi :)

Kup teraz
Subtotal:
Zniżka:
Karta podarunkowa:
Suma całkowita:

Ekspresowe metody płatności

3D secure
Mastercard
VISA
STRIPE
Dotpay
Paysera
ClearPAY
PayPal

NATURALNA POMOC W PRZYPADKU RWY KULSZOWEJ

Masaż jest łatwym, przyjemnym i skutecznym sposobem zmniejszenia bólu rwy kulszowej i bólu pleców. Nie tylko redukuje nieprzyjemne doznania, ale także działa na ból u źródła jego pochodzenia – niweluje napięcie mięśni, stymuluje zakończenia nerwowe, poprawia krążenie krwi i wspomaga dostarczanie składników odżywczych, niezbędnych do wzmocnienia tkanek ciała. Masaż z Pranamat ECO można wykonać w dowolnym momencie. Wystarczy 15-30 minut, aby mata terapeutyczna pomogła w odzyskaniu witalności, wyeliminowaniu zmęczenia i zapewniła ogólne uczucie ulgi.

Korzyści z regularnego masażu:

 • Zmniejsza ból;
 • Nie jest czasochłonny – potrzebujesz tylko 15 do 30 minut dziennie;
 • Redukuje napięcie mięśni i skurcze;
 • Zmniejsza stan zapalny organizmu;
 • Stymuluje uwalniania endorfin, naturalnych leków przeciwbólowych;
 • Poprawia ogólny stan fizyczny i psychiczny.
15-30
min

BADANIA KLINICZNE*

* Mata do masażu Pranamat ECO była przedmiotem badań klinicznych w 2014 roku (zapoznaj się ze szczegółowymi wynikami badań tutaj). Jej skuteczność badał Instytut Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej Uniwersytetu Łotewskiego pod kierunkiem dr Dzintry Vavere. Badania zostały sfinansowane przez Unię Europejską i składały się z dwóch części:

Pierwsza część obejmowała liczne pomiary w laboratorium. Zespół lekarzy doszedł do wniosku, że stosowanie masażu Pranamat ECO:

 • Znacznie zwiększa intensywność przepływu krwi w całym ciele;
 • Przyspiesza metabolizm;
 • Zmniejsza stany zapalne mięśni i stawów;
 • Zwiększa uwalnianie endorfin.

W drugiej części badań przeanalizowano profile uczestników. Badanie stanu pacjentów przed i po zastosowaniu 30-dniowych masaży z Pranamat ECO wykazało, że:

 • Poprawia on dotlenienie tkanek;
 • Normalizuje napięcie mięśni;
 • Poprawia metabolizm;
 • Normalizuje zdrowie fizyczne i emocjonalne.
97%
U 97% badanych zaobserwowano całkowite rozluźnienie mięśni, poprawę w postawie i mocniejszy kręgosłup.
93%
U 93% badanych zaobserwowano całkowite wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie bólu pleców.
92%
92% badanych odpowiedziało, że po badaniach klinicznych nadal będą stosować Pranamat ECO.

CZYM JEST RWA KULSZOWA?

Rwa kulszowa jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, ponieważ dotyka ponad 70% mieszkańców dużych miast. Jest to zapalenie największego nerwu w ciele – nerwu kulszowego, który wywołuje ostry ból w dolnej części pleców, udach, pośladkach, nogach i stopach.

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, ŻE DOLEGA MI RWA KULSZOWA?

Najbardziej widocznym znakiem jest ostry ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, który promieniuje na pośladki i nogi. Zazwyczaj pacjenci odczuwają mrowienie, pieczenie, kłucie lub drętwienie w jednej części ciała. Bóle mogą się nasilać wraz z obciążeniem fizycznym, kaszlem i kichaniem.

CO WYWOŁUJE RWĘ KULSZOWĄ?

Najczęstszą przyczyną rwy kulszowej jest przepuklina międzykręgowa. Dyski międzykręgowe są rodzajem "amortyzatorów", które gwarantują wytrzymałość i elastyczność kręgosłupa, ale z upływem czasu mogą się zużywać, deformować, poruszać i negatywnie wpływać na pobliskie nerwy, w tym nerw kulszowy. Dochodzi do stanu zapalnego i obrzęku włókien nerwowych, co powoduje ból.

Pranamat set

Pozbądź się bólu w 20 minut!

Kiedy poczujesz ostry ból, zastosuj Pranamat ECO w bolesnych miejscach przez 5-7 minut co 2 lub 3 godziny. Aby poprawić samopoczucie, korzystaj z maty do masażu dwa razy dziennie przez 15-20 minut. Zmieniaj pozycję co jakiś czas tak, aby kwiaty lotosu oddziaływały na wszystkie części ciała.

Pozycja 1

Wybierz wygodną pozycję i połóż się na macie Pranamat ECO na 15 do 20 minut.

Pozycja 2

Użyj poduszki Pranamat ECO, aby masaż obejmował również szyję i głowę.

Pozycja 3

Zmień pozycję, aby części maty mogły zwalczyć ból w problematycznych miejscach.

Pozycja 4

Umieść małą poduszkę lub poduszkę w formie wałka pod matą Pranamat ECO, aby intensywniej masować obszar lędźwiowy.

PODSTAWOWE ZASADY DZIAŁANIA MATY PRANAMAT ECO

Głębokie rozluźnienie. Kwiaty lotosu intensywnie masują plecy, eliminują napięcie mięśni i skurcze – główne przyczyny bólu. Poczujesz się niemal tak, jakbyś zażywał masażu klasycznego.

Poprawa krążenia krwi. Masaż stymuluje ośrodki nerwowe, poprawia krążenie krwi i limfy, przyspiesza przepływ składników odżywczych do obszarów dotkniętych bólem.

Zmniejszenie procesów zapalnych. Regularny masaż zmniejsza procesy zapalne organizmu, co również wpływa na eliminację dolegliwości bólowych.

Uwalnianie endorfin. Dzięki zastosowaniu maty Pranamat ECO, podobnie jak w przypadku masażu klasycznego, uwalniane są endorfiny, które mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.


KUP TERAZ