LETNIA WYPRZEDAŻ JUŻ TU JEST
Najlepsze ceny w tym sezonie. Następna podobna oferta – tylko na prezenty świąteczne. Skorzystaj z tej okazji już teraz.
Obserwuj nas

Twój koszyk jest pusty

Dodaj coś, co mnie uszczęśliwi :)

Kup teraz
Subtotal:
Zniżka:
Karta podarunkowa:
Suma całkowita:

Ekspresowe metody płatności

3D secure
Mastercard
VISA
STRIPE
Dotpay
Paysera
ClearPAY
PayPal

Pranamat ECO na rwę kulszową

Zaktualizowano: Jul 26, 2018
Pranamat ECO na rwę kulszową

Masaż jest łatwym, przyjemnym i skutecznym sposobem leczenia rwy kulszowej i bólu pleców. Nie tylko eliminuje nieprzyjemne doznania, ale także działa na ból u źródła jego pochodzenia – niweluje napięcie mięśni, stymuluje zakończenia nerwowe, poprawia krążenie krwi i wspomaga dostarczanie składników odżywczych, niezbędnych do wzmocnienia tkanek ciała. Masaż z Pranamat ECO można wykonać w dowolnym momencie. Wystarczy 15-20 minut, aby mata terapeutyczna pomogła w odzyskaniu witalności, wyeliminowaniu zmęczenia i zapewniła ogólne uczucie ulgi.

Korzyści z regularnego masażu:
  • eliminacja bólu,
  • nie jest czasochłonny – potrzebujesz tylko 15 do 30 minut dziennie,
  • eliminacja napięcia mięśni i skurczów,
  • zmniejszenie stanu zapalnego organizmu,
  • uwalnianie endorfin, naturalnych środków przeciwbólowych,
  • poprawa ogólnego stanu fizycznego i psychicznego.
CZYM JEST RWA KULSZOWA?

Rwa kulszowa jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości, ponieważ dotyka ponad 70% mieszkańców dużych miast. Jest to zapalenie największego nerwu w ciele – nerwu kulszowego, który wywołuje ostry ból w dolnej części pleców, udach, pośladkach, nogach i stopach.

CO WYWOŁUJE RWĘ KULSZOWĄ?

Najczęstszą przyczyną rwy kulszowej jest przepuklina międzykręgowa. Dyski międzykręgowe są rodzajem "amortyzatorów", które gwarantują wytrzymałość i elastyczność kręgosłupa, ale z upływem czasu mogą się zużywać, deformować, poruszać i negatywnie wpływać na pobliskie nerwy, w tym nerw kulszowy. Dochodzi do stanu zapalnego i obrzęku włókien nerwowych, co powoduje ból.

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, ŻE DOLEGA MI RWA KULSZOWA?

Najbardziej widocznym znakiem jest ostry ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, który promieniuje na pośladki i nogi. Zazwyczaj pacjenci odczuwają mrowienie, pieczenie, kłucie lub drętwienie w jednej części ciała. Bóle mogą się nasilać wraz z obciążeniem fizycznym, kaszlem i kichaniem.

POZBĄDŹ SIĘ BÓLU RWY KULSZOWEJ DZIĘKI MASAŻOWI

Większość środków przeciwbólowych zwalcza objawy, ale nie źródło bólu. Masaż jest doskonałym, naturalnym środkiem zapobiegającym i łagodzącym początki rwy kulszowej: Masaż stymuluje uwalnianie endorfin, które działają jak naturalne środki przeciwbólowe, natychmiast blokując ból. Już kilka regularnych sesji masażu poprawia samopoczucie i ogólny stan użytkownika maty Pranamat ECO. Masaż rozgrzewa bolesne miejsca, eliminując skurcze mięśni i napięcie – najczęstsze przyczyny bólu pleców. Badania kliniczne wykazały, że stosowanie Pranamat ECO przez 30 dni łagodzi ból pleców, poprawia nastrój i ogólne samopoczucie.

4 PODSTAWOWE ZASADY DZIAŁANIA MATY PRANAMAT ECO
  1. Głębokie rozluźnienie. Kwiaty lotosu intensywnie masują plecy, eliminują napięcie mięśni i skurcze – główne przyczyny bólu. Poczujesz się niemal tak, jakbyś zażywał masażu klasycznego.
  2. Poprawa krążenia krwi. Masaż stymuluje ośrodki nerwowe, poprawia krążenie krwi i limfy, przyspiesza przepływ składników odżywczych do obszarów dotkniętych bólem.
  3. Zmniejszenie procesów zapalnych. Regularny masaż zmniejsza procesy zapalne organizmu, co również wpływa na eliminację dolegliwości bólowych.
  4. Uwalnianie endorfin. Dzięki zastosowaniu maty Pranamat ECO, podobnie jak w przypadku masażu klasycznego, uwalniane są endorfiny, które mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.