Porady i wskazówki dla początkujących
Jeśli czytasz ten tekst, oznacza to, że Twoje początki na Pranamat nie sprostały Twoim oczekiwaniom. Prawdopodobnie odczuwasz dyskomfort, kładąc się na Pranamat bez koszulki, a sam masaż z relaksem nie ma nic wspólnego. Zgadliśmy?
Mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość: Twoje odczucia są absolutnie normalne i nie masz się czym martwić. Prawda jest taka, że wielu klientów na początku odczuwa dyskomfort, kiedy ostre kwiatki lotosu wbijają się w skórę, a pierwszy masaż najczęściej nie wygląda tak kolorowo, jak na pięknych zdjęciach w internecie.
Nasza rada: nie poddawaj się! Przeczytaj nasze wskazówki, a zobaczysz, że Twoja przygoda z Pranamat od tej pory będzie już tylko przyjemniejsza
Ciekawostka: w 2020 roku najczęstszym powodem zwrotu Pranamat była… wrażliwa skóra!
Spróbuj jeszcze raz - możesz na tym tylko zyskać!
To, czy odczuwasz dyskomfort, na początku swojej przygody z Pranamat może być uwarunkowane wieloma czynnikami: stopniem wrażliwości na ból, grubością skóry czy tkanki tłuszczowej, a także cyklem menstruacyjnym!
Nie zniechęcaj się więc, jeśli pierwsze sesje masażu bardziej przypominają torturę niż obiecane odprężenie - daj swojemu Pranamatowi drugą szansę, zastosuj się do naszych wskazówek, a zobaczysz, że przy odrobinie regularności, wreszcie odkryjesz to niesamowite uczucie, o którym tyle osób wspomina.
Pranamat Polska Forum
Zanim zapoznasz się z naszymi wskazówkami - koniecznie dołącz do naszej niesamowitej grupy na Facebooku - Pranamat Polska Forum. Gwarantujemy Ci, że wielu członków - podobnie jak Ty - zmagało się z dyskomfortem występującym podczas pierwszych masaży, ale dzięki słowom otuchy od innych członków, nie przestali próbować, a dzisiaj nie wyobrażają sobie dnia bez masażu na Pranamat. W grupie wpisz #początki i poznaj historie innych, którym nie było łatwo przyzwyczaić się do masażu.
Skorzystaj ze wskazówek
Prawdą jest, że nieprzyjemne uczucia pojawiają się tylko podczas kilku pierwszych minut - jeśli wytrzymasz 3-4 minuty zauważysz, że pierwszy dyskomfort powoli przemija, a na jego miejscu pojawia się ciepło i mrowienie.
1. Spróbuj masażu na bardziej miękkiej powierzchni.
Pamiętaj, że masaż na podłodze będzie o wiele bardziej intensywny niż na łóżku czy na kanapie. Zalecamy, aby swojej przygody z Pranamat nie rozpoczynać od masażu na twardym podłożu.
2. Nie zmieniaj pozycji w trakcje masażu
Jeśli kładziesz się na Pranamat i odczuwasz dyskomfort, Twoim pierwszym odruchem będzie chęć zmiany pozycji - delikatne przesunięcie się w jedną lub w drugą stronę, chwilowe oderwanie skóry od lotosów. Zduś w sobie ten odruch ponieważ każda - nawet na pozór najmniejsza - zmiana pozycji sprawi, że w/w 3-4 minuty dyskomfortu zaczną się naliczać od nowa.
3. Postaraj się rozluźnić.
Kiedy czujesz dyskomfort, nieświadomie spinasz swoje mięśnie. Pomyśl o tym, kiedy leżysz na swoim Pranamacie i postaraj się rozluźnić.
4. Zajmij czymś swoje myśli.
Ten sposób świetnie działa jako uzupełnienie punktu 3. Posłuchaj muzyki lub audiobooka. Staraj się jednak nie brać żadnego urządzenia do ręki (nawet niewinne scrollowanie telefonu może wpłynąć na to, że odczuwasz większy dyskomfort np. w łopatce tej ręki, w której trzymasz swojego smartfona).
5. Sprawdź, która część ciała sprawia Ci największy dyskomfort
Rzadko się zdarza, aby np. Całe plecy odczuwały taki sam dyskomfort. Dla niektórych osób bardziej bolesny będzie odcinek lędźwiowy, podczas gdy dla innych - łopatki. Sprawdź, który fragment jest u Ciebie bardziej problematyczny i podłóż pod niego cienki materiał, podczas gdy pozostała część będzie już masowana na gołą skórę.
Wskazówka dla kobiet: możesz spróbować masażu w sportowym staniku - dzięki temu “górna” część pleców będzie osłonięta, a lędźwie będą miały bezpośredni kontakt z kwiatkami lotosu.
Warto spróbować jeszcze raz
Masaż na Pranamat jest… NIESAMOWITY! Oczywiście kiedy dotrzesz już do etapu, na którym sprawia Ci on przyjemność. Regularne korzystanie z zestawu Pranamat nie tylko sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowany, ale przede wszystkim poczujesz się zdrowszy i szczęśliwszy.